نباشید . می خواستم اگه ممکنه طریقه ی مچ کردن یک pc رو به صورت نظری برام x

نباشید . می خواستم اگه ممکنه طریقه ی مچ کردن یک pc رو به صورت نظری برام... در مورد رشته ی متافیزیک میشه یه ...
... مجوز کسب محصولات فرهنگی (ویدئو كلوپ) ...
... خانم دکتر من میخواستم مقاله بنویسم الان هم راجع به موضوع تحقیق کردم و ...
... چ ...
... برای رشته ی فلسفه د ...
... ی بازار كار رشته زیست شناسی سلولی و مولكولی-میكروبیولوژی در ایران در ...

... و ...
... واریانس چیست ؟لطفا توضیح دهید ...
... ذهنی و تج ...
... لطفن بگید.چند عدد شش رقمی زوج بدون ارقام ت ...
... آیا دو معادله و سه مجهول قابل حل است اگر جواب شما مثبت است جواب این معادله ...
... لگار ...
حمایت از ما | مشهدهاست
`

نباشید . می خواستم اگه ممکنه طریقه ی مچ کردن یک pc رو به صورت نظری برام
با عرض سلا م وخسته نباشید . می خواستم اگه ممکنه طریقه ی مچ کردن یک pc رو به صورت نظری برام شرح بدین مثلا بگین که اگر Fsb سی پی یو این قدر باشه باید کارت گرافیکی با این مشخصات انتخاب کر د و امثال اینها اگه با قطعات واقعی بگین ممنون میشم. در ضمن این pc که می خوایم ببندیم بار گیم است. با تشکر 13/10/91
دوشنبه 18/10/1391

پاسخ :
با سلام
دوست عزیز، برای اسمبل کردن یک سیستم، امکاناتی که مادربرد دارد، بسیار مهم است. در مشخصات یک مادربرد باید به اطلاعات زیر توجه کنید:
1- نوع سی پی یوهایی که ساپورت میکند:
هر چه یک مادربرد از سی پی یوهای با سوکت های جدیدتر ساپورت کند، بهتر است.
برخی مادربردها از سی پی یوهای اینتل و برخی دیگر از سی پی یوهای AMD ساپورت میکنند. بنابراین باید ببینید مادربرد از چه نوع سی پی یویی پشتیبانی میکند و سپس همان نوع سی پی یو را بخرید. در دفترچه ی مادربرد مشخصات مادربرد را می توانید ببینید. برای یک سیستم مخصوص بازی، بهتر است حداقل یک سی پی یوی چهار هسته ای و حداقل رم 4 گیگ را برای سیستم انتخاب کنید.
2- نوع رم هایی که مادربرد پشتیبانی میکند:
رم ها انواع DDR و DDR2 و DDR3 دارند. نوع DDR و DDR2 از رده خارج شده است. نوع DDR3 در حال حاضر کارایی بسیار بالایی دارد و تمامی مادربردهای جدید از آن پشتیبانی میکنند. اگر بخواهید از رم های قوی DDR3 استفاده کنید، می بایست مادربرد جدیدی که از این رم ساپورت کند را خریداری کنید. ضمن اینکه رم ها دارای باس ها (سرعت ها) ی مختلفی هستند. مثلا 1066 یا 1600 و ... باید توجه کنید که مادربردتان حداکثر از چه باسی پشتیبانی میکند؟ هر چه از باس بالاتری ساپورت کند، رم قوی تری می توانید استفاده کنید.
3- تعداد پورت های USB هم در مشخصات مادربرد مهم است. مادربردی تهیه کنید که دارای پورت های USB3 باشد. همچنین از هاردهای SATA3 ساپورت کند.
4- با توجه به اینکه گرافیک های جدید اکثرا از استاندارد PCI Express 2.0 استفاده کرده اند، حتما مادربرد انتخابی تان از گرافیک های با این استاندارد پشتیبانی بکند.


پاور انتخابی شما برای سیستم باید بتواند حداکثر توان قطعات سیستم را تامین بکند. انتخاب یک پاور مناسب هم برای کارایی بهتر سیستم بسیار مهم است.

کارت گرافیک انتخابی شما بهتر است دارای حافظه ای از نوع GDDR5 یا بالاتر باشد. در ضمن به چند بیتی بودن آن هم توجه کنید. ضمن اینکه سرعت پردازنده ی گرافیکی هم بسیار مهم است، هر چه سرعت GPU بالاتر باشد، گرافیک قوی تر است. برای بازی، کارت گرافیک زیر توصیه می شود:

CLUB - ATI RADEON 7750

---------------

چند نکته ی مهم:

- به FSB سی پی یو و مادربرد توجه کنید. FSB مخفف Front side Bus است و همچنین تحت نامهای باس پرسسور و باس حافظه یا باس سیستم شناخته شده است. FSB پروسسور را به حافظه اصلی ( رم ) و سایر اجزاء داخل کامپیوتر متصل می کند. FSB می تواند 133و 266 و 400 MHz یا بالاتر باشد. زمانی که کامپیوتر یا مادربرد می خرید یکی از مهمترین مشخصاتی که باید به آن توجه کنید FSB است.
سرعت FSB به وسیله بایاس سیستم یا جامپر ( jumper ) که روی مادربرد قرار دارد تعیین می شود. بیشتر مادربردها اجازه تغییر FSB را تا جائیکه کامپیوتر over clock نشود می دهند.
قفل شدن سخت افزار کامپیوتر، از دست دادن ( خراب شدن ) اطلاعات یا ایرادات دیگر ممکن است از بکار بردن یک سخت افزار قدیمی با یک مادربرد با FSB بالا باشد. بنابراین سازگاری قطعات کامپیوتر را با مادربرد و یا FSB مادربرد چک کنید. در ضمن ببینید که آیا FSB کامپیوتر شما به طور مناسب تنظیم شده است over clock کردن کامپیوتر معمولآ چنین اشکالاتی به وجود می آورد.

- به کش سی پی یو دقت کنید. Cache حافظه نهانگاهی یا Cache حافظه‌ای سریع درون پردازنده مرکزی است که جهت صرفه جویی در زمان مراجعه به حافظه اصلی بکار می‌‌رود. زمانی که پردازنده مرکزی به مکانی در حافظه اصلی نیاز داشته باشد احتمالاً در آینده نزدیک مجدداً به آن محل دسترسی خواهد داشت که به این اصلی همجواری زمانی می‌‌گویند. همچنین اگر پردازنده مرکزی به مکانی در حافظه اصلی نیاز داشته باشد احتمالاً در آینده نزدیک به مکان‌های مجاور آن نیز نیاز خواهد داشت که به این اصل همجواری مکانی می‌‌گویند. بر این اساس حافظه نهانگاهی در زمان دسترسی به یک مکان حافظه مکان‌های مجاور آن را نیز به درون پردازنده مرکزی می‌‌آورد تا در صورت نیاز سریعتر قابل دسترسی باشند و این اطلاعات را تا زمانی که مورد نیاز باشند در پردازنده مرکزی حفظ می‌‌کند. چون با افزایش سرعت پردازنده مرکزی، پردازنده مرکزی زمان بیشتری را در حال انتظار پاسخ حافظه اصلی می‌‌گذراند، حجم حافظه نهانگاهی تأثیر زیادی در بهبود کارایی پردازنده مرکزی دارد. برای آن که حافظه نهانگاهی تأثیر مثبتی در کارایی سیستم داشته باشد می‌‌بایست جستجو درون آن در زمان بسیار کوتاهی انجام شود. تشخیص این که آیا داده مورد نیاز پردازنده مرکزی درون حافظه نهانگاهی هست یا نه بایست بسیار بسرعت انجام شود. به همین دلیل ساختار حافظه نهانگاهی کاملاً با ساختار حافظه اصلی متفاوت است و بسیار پیچیده تر است و هرچه حجم حافظه نهانگاهی افزایش یابد این پیچیدگی نیز بیشتر می‌شود. به همین دلیل حافظه نهانگاهی بسیار گرانتر است و افزایش قیمت پردازنده با افزایش حجم حافظه نهانگاهی بسیار زیاد است.

- مادربرد خود را از برندهای معروفی چون ایسوس یا گیگابایت انتخاب کنید تا عمر بیشتری داشته باشند.

- به تعداد اسلات های رم روی مادربرد توجه کنید. مادربردهای با 2 اسلات رم چندان مناسب نیستند.

- توجه کنید که مادربرد از رم با چه باس هایی پشتیبانی میکند؟ مثلا اگر یک مادربرد از رم های با باس حداکثر 800 ساپورت میکند، رم با باس 1066 هر چند به روی مادربرد کار میکند، اما بهتر است خریداری نشود.

- کیسی را انتخاب کنید که از نظر تهویه هوا و تعداد فن ها وضعیت مناسبی داشته باشد.

- پاور قدرتمندی را با توجه به توان موردنیاز قطعات سیستم انتخاب کنید. برند Green انتخاب مناسبی برای پاور است.

- معمولا اگر برند گرافیک را با توجه به مادربردتان انتخاب کنید، عملکرد بهتری در سیستم خواهد داشت. مثلا روی مادربرد ایسوس، کارت گرافیک ایسوس نسبت به کلاب بهتر عمل میکند (در صورتی که هر دو کارت مدلشان یکسان باشد)

موفق باشید

 اين مطلب بدون دخالت انساني عينا از اين آدرس کپي شده و تمامي مسوليت آن با ناشر اصلي است.

برترین مطالب


... من بگید فرق ایمیل با جیمیل چیه كدومش بهتره و لطفا به طور كامل و با جزئیات ...
... ویروس outorun و ویروس new folder.exe با چه آنتی ویر ...
... نباشید.چند سوال در مورد اینترنت ماهواره ای داشتم. 1) تجهیزات لازم برای ...
... برای چیست؟ (بیشتر در هنگام کار با برنامه اتوکد نمایش داده میشود و بعد ...
... 1)نحوه ی کپی کردن مطالب از کتابهای الکترونیکی (adobe acrobat) پی دی اف چگونه ...
... دانلود آخرین ورژن برنامه WinDVR3 را به همراه سریال صحیح برایم بنویسید 2- ...

... منظور از reboot کردن ویندوز چیست؟ یعنی باید چه کنم ضمنا من از کویندوزم رو ...
... lock بر روی ص ...
... هستند وظیفه آنها چیست و چگونه کار میکنند اصلا این اصطلاح به چه معنی می ...
... اینتل بهتر یا ای ام دی از نظر سرعت کارایی (در رده کور تو دو) با چه مدل و ...
... من بزر ...
... رساله توضیح المسائل آیت الله خامنه ای به صورت PDF به چه آدرسی برم ؟ لطفا ...

سایر مطالب

سایر مطالب

سایر مطالب

*